PORADENSKÉ CENTRUM NULOVÉHO DOMU s.r.o.
www.pcnd.cz
Motto: kvalitně, jednoduše a za normální cenu
úvodní stránka
napište nám
Vysvětlení pojmů nízkoenergetický, pasivní, nulový a aktivní dům Co je třeba vědět při návrhu a výstavbě nulových a pasivních budov Čím vybavit nulové a pasivní budovy – větrání, topení, atd. Kam zajít, zavolat, kdo mi poradí
Úvodní stránka
Telefon 724 293 911
Email info@stavodotace.cz

Zásady návrhu a výstavby

Dispozice a tvar budovy
V pasivních a nulových domech na sever orientovat pouze užitné místnosti, co nejmenší plocha obálky budovy (fasády a střechy) bez výstupků a výčnělků

Pasivní zisky
Orientace hlavních oken pasivních a nulových domů pokud možno jižním směrem, aby fungovala jako solární kolektory a měla co nejvyšší tepelné zisky. Neplatí však, že okna budou zisková, pokud (a tam kde) nesvítí slunce, proto i jejich celková plocha respektuje danou lokalitu.

Tepelná ochrana
Pasivní a nulové domy si pečlivě chrání, aby nevyzařovaly energie do okolí. Pilířem jsou účinné izolace, které likvidují tepelné ztráty (o tloušťce 30 a více cm). Na trhu se objevují i nové typy izolantů umožňující dosažení podobných parametrů při podstatně menších tloušťkách, jako jsou vakuové izolace, či hybridní reflexní izolace.

Větrání
Rekuperace vzduchu nejen v pasivních a nulových domech zajistí, že místo ztráty tepla při větrání oknem předáme z vydýchaného vzduchu teplo přefiltrovanému čerstvému vzduchu (bez prachu, pylů a pachů). To po většinu roku zajistí, že nemusíte v domě topit.

Vzduchotěsnost
Výměna vzduchu je pasivním a nulovém domě řízená, proto aby odcházející vzduch předal teplo vzduchu čerstvému v rekuperačním výměníku, je třeba při montáži stavebních prvků docílit velmi dokonalou vzduchotěsnost celého pláště budovy – a to již promyšleným projektem a vyřešením všech detailů.

Energeticky efektivní spotřebiče
U pasivního domu šetříme energií na vytápění a teplou vodu. V nulovém a aktivním domě (a mělo by tomu tak být i v domě pasivním) nelze používat energeticky náročné spotřebiče. Užíváním úsporných ledniček, praček či sporáků, světel apod. lze snížit spotřebu elektřiny až o 50 procent. Při návrhu nulového domu se zákazník již při projektování domu seznámí s limity spotřeb, ušetří se tak nadbytečná investice do produkce energií.


Další informace

- Nulové a pasivní domy
- Zásady návrhu a výstavby (aktuálně prohlížíte)
- Používané technologie
- Nabídka služeb
- Reference a kontakty


Související dokumenty


Úvodní stránka  |   Reference  |   Kontakty
Nulové a pasivní domy   |  Zásady návrhu a výstavby   |  Používané technologie   |  Nabídka služeb   |  Reference a kontakty

PORADENSKÉ CENTRUM NULOVÉHO DOMU s.r.o. | SEO webu sledují SEO nástroje.cz